HAKO2021
Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Nowy Citymaster 1650
(2021-03-08)

 

Citymaster 1600 – popularny model zamiatarki chodnikowej w klasie do 3,5 tony, znany z możliwości instalowania wielu opcji dodatkowego osprzętu, doczekał się swojego następcy. Nowy Citymaster 1650 jest już dostępny w sprzedaży na polskim rynku.

Model 1650 to wykorzystanie solidnej podstawy sprawdzonego modelu popularnej zamiatarki w połączeniu z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi. Poniżej kilka słów o najważniejszych cechach nowej maszyny.

Citymaster 1650 to przede wszystkim nowy silnik. HATZ Diesel spełnia najwyższe aktualnie wymagania (zgodne z normą 97/68/EC, obowiązująca dla wszystkich silników do 55 kW) czyli poziom emisji wg wytycznych Stage V. Silnik nie odbiega znacząco wagą od swojego poprzednika a jego przewagę stanowi brak paska rozrządu (którego wymiana była czasochłonna). Jednostka w modelu 1650 wyposażona jest w bezobsługowy napęd zębaty. Zmiana ta pozwala na oszczędności w zakresie serwisu.

Kolejnym udogodnieniem jest także możliwość sprawdzenia oraz uzupełnienia poziomu oleju z zewnątrz (otwór rewizyjny). Pozwala to zaoszczędzić czas i zmniejsza ryzyko przypadkowych uszkodzeń.

Nowy Citymaster może wykazać się także dopracowaniem rozwiązań w zakresie rezultatów procesu zamiatania. Prawa szczotka, dodatkowo sterowana hydraulicznie z poziomu kabiny operatora, dostosowuje się do nierówności i zmian kątów nachylenia przy krawężnikach. Pozwala to na uzyskanie optymalnego efektu już za pierwszym przejazdem i zaoszczędza czas operatora.

Przypomnijmy, że podobnie jak wszystkie pojazdy Citymaster, model 1650 posiada certyfikat EUnited PM 10 i PM2,5 potwierdzający możliwie najniższą emisję pyłów podczas zamiatania.

 Więcej na www.hako.pl